Başvuru Yapan Herkese 30 Bin TL Geri Ödemesiz Destek Verilecek

Başvuru Yapan Herkese 30 Bin TL Geri Ödemesiz Destek Verilecek

Devlet tarafından, yaşanan bu zorlu günlerde geri ödemesiz olarak tam 30 bin TL hibe destek ödemeleri verilecek.

Başvuran herkes için değerlendirmeler ile beraber ödemeler en geç başvuru tarihinden 5 gün sonra yapılıyor.

Tarım ve orman bakanlığı tarafından gelen açıklamaya göre arıcılık, ipek böcekçiliği, kaz ya da hindi yetiştirme gibi alanlarda yer alacaklar için 30 bin TL hibe desteği verilecek. Başvuru tarihleri 22 Ocak son gün olacak.

Tarım ve orman bakanlığından gelen açıklamaya göre yatırımcıları desteklemek için arıcılık, ipek böcekçiliği, kaz ya da hindi yetiştirme gibi alanlarda yer alanlar için destek verilecek. Vatandaşların arıcılık, ipek böcekçiliği, kaz ya da hindi yetiştirme alanlarında son teknolojik gelişmeleri kullanması için modern işletmeler kurulsun ve makine, alet, ekipman alımlarına daha çok yönelmeleri için destekler veriliyor. Bu sayede arıcılık, ipek böcekçiliği, kaz ya da hindi yetiştirme gibi alanlara ne gerekliyse temin edilebilecek. Arıcılık için geçerli olan boş kovan, şurupluk, bal sağım çadırı, makine, aletler, seyyar arıcı barakası, güneş paneli gibi ne lazımsa alma fırsatları desteklenecek.

Gerekli yatırımlar için tam yüzde 75 oranında destekler verilecek. 22 Ocak 2021 tarihinde başvuru süreçleri son bulacak. Vatandaşlar hangi alan için başvuru yapmak isterse ona başvuru yapacak. Gerekli alımların yüzde 75 oranında verilen destekler sayesinde 30 bin TL ye varan hibe ödemeleri yapılacak.

Kaynak: Nutuk.com

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir